5

Olej kokosowy cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nic dziwnego – w końcu można go używać praktycznie do wszystkiego. Potrawy stają się dzięki niemu zdrowsze i smaczniejsze, a skóra i włosy bardziej nawilżone.

Królem wszystkich olei jest olej kokosowy nierafinowany tłoczony na zimno. To trochę tak, jak z oliwą z oliwek – taki olej to najwyższa półka. Jest najzdrowszy i ma najbardziej zbawienny wpływ na nasz organizm.

Idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry nie tylko u dorosłych, ale również niemowląt.

Będzie również doskonałym zamiennikiem suplementów diety dla ciężarnych kobiet, gdyż zawiera najbardziej potrzebne im w tym czasie witaminy – witaminę B2, B6, C i E, kwas foliowy, potas, żelazo, fosfor, wapń, magnez, jod oraz kwas laurynowy.

6

Zaletą, która najbardziej odróżnia olej rafinowany od nierafinowanego jest to, że jego spożycie nie powoduje przyrostu tkanki tłuszczowej. Za to wspomaga spalanie kalorii, dzięki czemu można przyspieszyć proces odchudzania.

Na dodatek ten produkt szybko i na długo zaspokaja uczucie głodu, co również jest bardzo przydatne, gdy chce się zrzucić parę zbędnych kilogramów.